Przestrzeń muzeum to niebanalna aranżacja do organizacji wesel czy imprez firmowych. Dzięki oryginalnym wnętrzom i towarzyszącej im sztuce wydarzenie będzie na długo zapamiętane

Wesele w muzeum

Niemal wszystkie muzea, które dysponują miejscem na ustawienie stołów i krzeseł, oferują możliwość wynajmu ich pomieszczeń na wiele różnorodnych uroczystości. Należą do nich również wesela. Wesele zorganizowane w muzeum ma wiele zalet – nie trzeba specjalnie dbać o wystrój sali, koszty najmu są tańsze niż w przypadku komercyjnego lokalu, a przestrzeń jest imponująca. Szczególnie piękne są zdjęcia pary młodej w otoczeniu eksponatów muzealnych. Na szczęście muzeum nie oznacza wyłącznie zamkniętej przestrzeni. Wiele z nich oferuje bowiem możliwość organizacji imprezy na dziedzińcu czy placach, gdzie odbywają się zewnętrzne wystawy. Możliwość zorganizowania ślubu w plenerze mają w szczególności muzea regionalne, które często dysponują wieloma budynkami i placami w okolicy. Nieco problematyczny może być brak profesjonalnej kuchni, ale tę zapewnia najczęściej zlokalizowana w najbliższym sąsiedztwie restauracja.

Konferencje

Muzeum to również doskonały wybór miejsca na organizację firmowej konferencji. Muzea dysponują specjalnymi rzutnikami, na których wyświetlane mogą być materiały szkoleniowe czy informacyjne. W zasadzie nie obowiązują w tym przypadku żadne ograniczenia. Konferencja czy wydarzenie firmowe mogą dotyczyć dowolnego tematu, choćby prowadzenia na żywo wydarzenia z kasyna Spin Palace, czy relacjonowania na żywo ciekawego wydarzenia sportowego. W przypadku wydarzeń firmowych ich organizacja na terenie gmachu muzeum dodaje mu prestiżu i splendoru. Jego uczestnicy czują się wyjątkowo wyróżnieni.

Pewnym ograniczeniem jest muzealna przestrzeń. W sali, gdzie aktualnie odbywa się wystawa organizowane są raczej same zaślubiny (kościelne i cywilne) oraz bardziej formalne części konferencji, następnie goście zapraszani są do sali lub holu, w której nie ma oryginalnych dzieł z zasobów muzeum. Podyktowane jest to troską o ich bezpieczeństwo. Tam, gdzie w dużej ilości obecny jest alkohol, eksponaty muszą być szczególnie chronione. Bez względu na wydarzenie goście zazwyczaj w ramach otwarcia spotkania mają możliwość zwiedzenia wybranej wystawy w towarzystwie przewodnika.