Współcześnie Internet dostarcza nam niemal nieograniczonej informacji. Publikowane w nim posty, blogi i artykuły dotyczą każdego tematu. Powoli stajemy się społeczeństwem cyfrowym, które w poszukiwaniu jakichkolwiek danych sięga po zasoby internetowe. Ten sposób prezentowania ofert i usług nie ominął również instytucji publicznych: służby zdrowia, urzędów i muzeów. Internet stał się również przestrzenią, w której możemy dokonywać zakupów, czytać książki, grać online w Mummys Gold, realizować przelewy w czasie rzeczywistym i robić mnóstwo innych rzeczy, których oczywiście nie sposób wyliczyć. Jakie informacje o muzeum możemy znaleźć w sieci? Sprawdźcie sami.

Wszystko o wystawach

Na swoich stronach internetowych muzea prezentują niemal pełną informację o każdej z wystaw, która odbywa się w muzeum. Często dane w tym zakresie prezentowane są w układzie: wystawy bieżące i przyszłe. Przeczytamy tu skrócone wiadomości dotyczące twórcy lub twórców, problematyki poruszonej w ramach wystawy, jej genezy i prezentowanych dzieł.

Przewodnik

Na stronie muzeum możemy również sprawdzić czy możliwa jest opcja zwiedzania z przewodnikiem i jak duże grupy są w jej ramach obsługiwane. Jeśli mamy gości zagranicznych warto również upewnić się, w jakich językach oprowadzani są goście muzeum. Rezerwacji usług przewodnika możemy dokonać online.

Godziny otwarcia i zakup biletów online

W sieci znajdują się również szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu pracy muzeum. Możemy znaleźć tu również ceny biletów i obowiązujące zniżki, na przykład dla dzieci, młodzieży szkolnej czy studentów.

Wydarzenia i promocje

Informacje o bieżących i planowanych wydarzeniach organizowanych przez muzeum również znajdują się na stronie lub mediach społecznościowych. Muzea często biorą udział w ogólnopolskich akcjach mających uczynić kulturę bardziej dostępną. W ramach tych akcji i dotyczących ich promocji muzea można zwiedzać za darmo, za 100 groszy, czy w godzinach nocnych. Część placówek w wybranym dniu tygodnia lub miesiąca regularnie udostępnia swoje zbiory oglądającym bez obowiązku zakupu biletu wstępu.

Internet to narzędzie, które wykorzystujemy we wszystkich dziedzinach życia. Sprawdzi się również w przypadku wyboru interesujących wystaw muzealnych, a nawet do zwiedzenia niektórych z nich online.